Dermokozmetik

 

Günümüzde pek çok kişinin çok ciddi bir şekilde cilt bakımına önem verdiği ve cilt bakım ürünlerinin en çok satan ürünler arasında olduğu bilinmektedir. Söz konusu ürünlerin çok tercih ediliyor olmasının en önemli nedeni artık cilt sorunlarının artmasıdır. Cildin doğal dengesini bozan faktörlerin çok daha güçlü hale gelmesi cildin kendi doğal dengesini kurabilmesi açısından önemli olduğu için uzmanlar sağlıklı ürünler ile destek olunması gerektiğini söylemektedir. Cildin yapısını bozan davranışlardan kaçınmak ve doğru ürünlere yönelmek son derece ciddi ve önemli bir konu olmuştur. Cilt ancak sağlıklı olduğunda iyi görünür ve doğal cilt yapısı için titiz çözümler sağlamak gerekir.

Son dönemlerde cilt bakım ürünlerinin çok tercih ediliyor olması ve cilt bakımına çok önem vermeyen erkeklerin bile çeşitli ürünler kullanmaya başlaması sektörü çok güçlü bir konuma getirmiştir. Bugün sıradan bir markette bile pek çok farklı tip cilt bakım ürünü bulmak mümkündür. Çok farklı markalar arasından kaliteli ürünleri bulmak da çok zordur. Cilt bakım ürünlerinin kalitesiz olması en büyük cilt sorunu etmenlerinden de biridir. Bu nedenle sağlıklı çözümler elde etmek isteyen kişilerin daima en iyi ürünleri seçmesi gerekir. Dahası kaliteli olsa bile size en çok uyan markanın ürününü bulmak da önemlidir.  Bu anlamda sizin için bilinen bazı önemli markaları özet olarak sunmaya çalıştık:

Avene: Bilinen en köklü cilt bakım markalarından biri olan Avene pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de sunulan mükemmel ürünleri ile dermokozmetik dünyasının göz bebeğidir. Markanın ürünlerinde yer alan Avene Termal Su ürünlerin taklit edilemez olmasını sağlarken aynı zamanda ürünlerin en hassas ciltler için bile mükemmel çözümler sunmasını sağlar. Tüm bunların yanında Avene kendisine ait olan cilt terapi merkezinde sürekli olarak gerçek cilt sorunları ile mücadele ederek ürünlerini ilk elden test eder. Fransız marka bu yapısı ile pek çok uzman ve kullanıcı tarafından önerilmektedir. Tüm ürünlerin etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Babe: Henüz sektörde 20. Yılına girmiş bir marka olmasına karşın pek çok ülkede zirve yapan markalardan biri olan Babe hem saç hem de cilt için çok önemli ürünleri bulunan dev bir markadır. Marka bebekler için de dermokozmetik ürünler sunmaktadır. Pek çok kişi tarafından tercih edilen çözümleri ile bilinen marka cilt sorunlarının temelinde basit nedenlerin yer aldığını ve bu nedenle sunulan çözümlerin de cildin dengesini sağlayan basit ürünler olması gerektiğini savunmaktadır. Bu durum cildin kendi yapısını kurmasına olanak tanıyarak sorunları kökten çözmektedir. Babe pek çok açıdan devrim yaratan bir marka olan hassas saç ve cilt bakımı için önerilen ve sevilen bir markadır. Bu nedenle de önerilmektedir.

Bioderma: Merkezi Fransa’nın Lyon kentinde bulunan bu önemli marka ülke genelindeki pek çok bilim kurumu ile ortak bir şekilde çalışarak bilinen çok kaliteli ürünleri üretmekte ve aynı zamanda klinik olarak sürekli ürünleri test etme imkânına sahip olmaktadır. Söz konusu mükemmel bir cilt bakımı olduğunda cilt tiplerine yönelik olarak yumuşak bir çözüm sunan Bioderma yapısal üstünlükleri ile pek çok markadan üstündür. Bu yapı markanın pek çok kişi tarafından tercih edilmesine neden olduğu açıktır. Ciddi anlamda cilt çözümü arayanlar için sağlık odaklı ürünler sunan Bioderma sorunları kalıcı olarak çözen etkisi ile önerilen markalardan biri olarak dünya genelinde tercih edilmekte ve uzmanlar tarafından önerilmektedir.

DDF: cilt uzmanlarının önerdiği marka olarak pek çok marka sunuyoruz. Ancak DDF uzmanların önerdiği bir marka değil, uzmanların yarattığı bir ABD markasıdır. Marka dünya genelindeki pek çok cilt bakım uzmanı ile ortak bir şekilde çalışarak cilt için bilinen en kaliteli ve güvenilir ürünleri sunmaktadır. Son derece önerilen ve tercih edilen DDF cilt uzmanlarının deneyimleri sonucu ortaya çıkan bir marka olarak salt sağlık odaklıdır. Bu nedenle ürünler zaman zaman biraz pahalı olabilir. Ancak elde edilen sonuç her zaman idealdir. Sağlıklı bir cilt için kesin çözüm sunan bu ürünlerin ülkemizde bilinen yapısı ile ideal çözümler sunduğu bilinmektedir. Pek çok kişi ve uzman DDF’i tercih etmektedir.

Dermalogica: günümüzde pek çok farklı cilt bakım markasının ürünler sunduğu bilinmektedir. 100 binden fazla uzman ile paralel çalışan Dermalogica çok önemli bir marka olarak sadece sağlık odaklı çözümler sunar. Normal bir dermokozmetik üründe parfüm, renklendirici ve lüks ambalajlar kullanılır. Bunlar ürünlerin çok daha pahalı olmasını sağlarken cilt için de tam anlamı ile etkisizdir. Bu nedenle Dermalogica sadece cilt sağlığı odaklı çözümler sunan bir marka olarak ürünlerinde sadece salt çözüm sunmaktadır. Bu ürünler cilt için doğrudan etki sunan çözümler olarak pek çok açıdan profesyonel etkileri ile bilinmektedir. Söz konusu cilt ve cilt sağlığı olduğunda bu çözümleri tercih etmek son derece faydalı olacaktır.

Dermokil: Cilt bakımında ve tedavisinde mineraller çok önemli bir yere sahiptir. Söz konusu cilt bakımı olduğunda bu tip bileşenler çok tercih edilmekte olduğundan bu alanda ürün sunan bazı önemli markalar bulunmaktadır. Az sayıda kaliteli yerli markadan biri olan ve kilden elde ettiği bileşenler ile cilt için mükemmel çözümler sunan Dermokil çok ciddi etkileri olan denge odaklı ürünler sunmaktadır. Yeni kabul edilebilecek bir marka olmasına rağmen kısa sürede Avrupa ülkelerinde de tercih edilen bu marka yerli olmasının da etkisi ile ekonomik ve kaliteli çözümleri sunabilmektedir. Güven veren ve becerisini kanıtlamış bir marka olan Dermokil memnun edici harika bir çözüm isteyenlere özel bir ürün ailesine sahiptir.

Ducray: 1930’lardan bu yana sağlıklı ciltler için mükemmel çözümlerin adresi olan marka saç, cilt ve tırnak bakımı için çözümler sunmaktadır. Klinik deneyimi ile bitkisel içerik becerisini buluşturan marka tüm dünya genelinde bilim odaklı ürünleri sayesinde cilt için çözümün adresi olmuştur. Kaliteli üretim ve mükemmel ürün geliştirme süreçleri ile ön plana çıkan marka bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilen ürünlerini üstün bir şekilde sunmaktadır. Sağlıklı ciltlerin dengeli yapısını kuran ürünleri ile bilinen çözüm markası Ducray ciddi anlamda memnun edici, pratik ve etkili ürünler sunar. Bu nedenle de yıllardır bilinen sevilen bir marka olmuştur.

Jane IredaleJane Iredale aslında bir cilt bakım uzmanıdır. Cilt bakımı için onlarca yıl boyunca hizmet sunan Jane zaman içinde minerallerin ve tuzların cilt üzerindeki olumlu etkisini doğrudan sunabilmek için bu deneyimi ürün haline getirmiştir. Günümüzde en büyük cilt bakım markalarından biri olan Jane Iredale sadece sağlık ve çözüm odaklı olan mineral bazlı ürünler ile cilde yük olmadan mükemmel etki sağlamaktadır. Bu nedenle ideal olan markanın sağlık odaklı olan yapısı da memnun edicidir. Jane Iredale ürünleri kendi alanındaki en ideal ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle uzmanlık isteyen sağlıklı çözümler için markanın tercih edilmesi ciddi anlamda önerilmektedir.

La Roche Posay: 30 yılı aşkın bir süredir La Roche Posay termal suyunun da etkisi ile cilt için son derece esnek ve uyumlu bakım ürünleri sunan bu önemli marka dünya genelinde 25 bin uzmanın önerisini hak etmiştir. Cilt için esnek ve becerikli yapısı ile ön plana çıkan marka ürünlerinde kullanmış olduğu termal su etkisi ile cildin yatışması adına çözüm sunar. Cilt tiplerine uygun ürünler sunan ve aynı zamanda da bildiğiniz gibi hassas ciltler için önerilen bu marka pek çok özel ürünü ile tercih edilmektedir. La Roche-Posay Fransa menşeili bir marka olarak memnun edici etkiler yaratmaktadır. Bu nedenle de önerilen sevilen çözümlere sahiptir.

Lierac: Kadınlar için tam anlamı ile vazgeçilmez bir bakım deneyimi sunan Paris markası cilt için ideal becerikli ve çözüm sunan ürünleri ile bilinir. Ciltlerde görülen bozulma ve yaşlanmalara karşı özel etkili ürünleri ile ön plana çıkan Lierac 30 yıldan bu yana cilt için sağlık sunmaktadır. Bu markanın en önemli avantajı ise kullanılırken ciltte bıraktığı mükemmel histir. Kullanım deneyimi açısından çok üstün beceri gösteren marka daha çok yaşlanma karşıtı ürünleri ile ülkemizde bilinse de çok farklı ve özel ürünleri ile güven vermektedir. Kozmetik deneyimi beğenen ve doku isteyen kişiler için memnun edici bir marka olan Lierac her anlamda ideal ve çözüm sunan bir markadır.

Mustela: pek çok önemli marka arasında özel bir yere sahip olan Mustela sadece anne çocuk sağlığına odaklı olan bir markadır. Bebekler için çok önemli ürünler sunan bu marka aynı zamanda anneler ve anne adayları içinde becerikli etkili çözümler sağlar. Bu yapısal üstünlük ürünlerin daima etkin ve etkili olması adına çözüm sunarken aynı zamanda mükemmel bir hassaslık sağlar. Böylece en narin bebekler için bile uygun çözümler sunan bir marka olarak akıllarda yer eden Mustelaannelere gebelik sırasında ve sonrasında çok büyük yardımlar sağlamaktadır. Özel bir marka olarak kabul edilen ve her alanda kendini kanıtlamış köklü bir isim olan Mustela bu nedenle önerilmektedir.

Noviderm: 50 yıla yaklaşan uzmanlık ile mükemmel ürünler sunan Noviderm markasının en önemli avantajı sahip olduğu bilim üsleridir. Dünyanın en gelişmiş dermokozmetik laboratuvarlarına sahip olan bu önemli marka bu nedenle pek çok kişi tarafından tercih edilen ürünler sunabilmektedir. Her açıdan geliştirilen ve incelenen ürünler etki olarak en temel ve derin seviyede test edilerek çözüm sunmaktadır. Noviderm yapısal çözümleri ile bilinen ve sevilen bir marka olduğundan dolayı bilim odaklı yapısı ile ön plana çıkar. Tüm dünyadan bilinen önemli cilt uzmanları ile çalışan, üretim ve üretim sonrası ürün kontrollerinde de uzman olan Noviderm bu nedenle tercih edilen çok önemli bir markadır.

Nuxe Paris: Artık pek çok kişi cilt bakım ürünlerinin bile cilt için baskı yaratabildiğini bilmektedir. Bu nedenle doğal içerikli ürünler her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Bu alanda en uzman ve en önemli markaların başında gelen Nuxe Paris cildiniz için doğal etki sunan ürünler sunmaktadır. Bu ürünler cildin doğal yapısı ile son derece uyumlu çözümler olduğundan sizin için her anlamda pratik ve etkin çözümler sunarlar. Cilde esnek bir şekilde uyum sunan ürünleri ile bilinen bu önemli marka sağlık, güzellik ve başarılı bir kullanım deneyimi sağlamaktadır. Nuxe Paris bu özellikleri ile pek çok önemli markadan çok daha ideal kabul edilmektedir.

Organix Hair: günümüzde pek çok kişi son derece önemli saç sorunları yaşamaktadır. Saç yapısı ile cilt yapısı son derece benzer bir şekilde aynı olumsuz etmenlerden etkilenir. Bu nedenle pek çok farklı saç sorunun çözmek için özel olarak sunulmuş ürünler sunan Organix saçların yapısına uygun bir marka olarak tercih edilmektedir. Organik ürün içeriği ve benzersiz ürün zenginliği ile ön plana çıkan marka pek çok kişi tarafından ideal olarak bilinmektedir. Söz konusu saç yapısına uygun becerikli çözümler edinmek olduğundan dolayı Organix gibi ürünlerin önemi çok büyüktür. Uzmanlar bu nedenle bu markanın saç uzmanlığından faydalanmak gerektiğini belirtmektedir. En azından denenmesi önerilen pek çok ürün bulunmaktadır.

Zorah: Argan yağının orijinal kaynağı olarak kabul edilen bu önemli marka çok kaliteli ve esnek çözümler sunan bir marka olarak bilinmektedir. Ancak bunun yanında marka çok yeni bir marka olmasına karşın pek çok ülkede satış rekorları kırmış ve aynı zamanda pek çok önemli ödüle de layık görülmüştür. Bu nedenle Zorah doğal içeriklere sahip olan uyumlu ürünleri ile pek çok açıdan önerilen ve uzmanların da tanıdıkça beğenisini kazanan bir marka olmuştur. Rahatlıkla en iyilerden biri olduğu söylenebilen Zorah tercih edilmesi önerilen bir markadır.

Phyto: Söz konusu en iyi saç markaları olduğunda kesinlikle bahsedilmesi gereken bir marka olan ve sunduğu ürünler ile dünya genelinde devrim sunan Phyto bir Fransız markası olarak saçlar için her anlamda çözüm sunan markalardandır. Söz konusu saç yapısı için ideal bir çözüm sunmak olduğunda önerilen bitkisel içerikli ürünler yaratan marka bu nedenle pek çok kişi ve uzman tarafından önerilmektedir. Saç yapısını bilen marka bu önemli ürünler ile dünya genelinde bilinmektedir.

Vichy: Söz konusu cilt bakımı olduğunda üzerinde çok da bahsedilmesine gerek bile olmayan bir marka olan Vichy lider markalardan biri olarak pek çok kişiye göre en iyi dermokozmetik markasıdır. En çok satan markaların başında olan bu önemli marka her zaman ideal her zaman sağlıklı ve her zaman yenilikçidir. Son 50 yıla damga vuran köklü marka teknik imkân açısından da çok az marka ile kıyaslanabilir. Bu nedenle sağlıklı cilt için sağlıklı çözümler arayan kişileri memnun eden bir marka olarak ürünlerine güvenmek mümkündür. Hemen her yerde kolayca bulunan çözümler sunan Vichy bu nedenle de her açıdan mükemmel kabul edilebilir.

Söz konusu cilt bakımı olduğunda yukarıda yer alan ve benzer kalitede olan markaları tercih etmeniz önerilmektedir. İdeal çözümlerin adresi olan yerli ve yabancı sağlık odaklı markaları tercih etmeniz hem sorunları çözmek hem de sağlıklı ürünler edinmek için son derece faydalı olacaktır. Uzmanlar bu nedenle ürün ve marka seçimlerinde dikkatli olmanın çok önemli olduğunu belirtmektedir.