Bebelac Sütlü Peynirli Pekmezli Kaşık Maması 125 gr

  • Bebelac Sütlü Peynirli Pekmezli Kaşık Maması 125 gr
Stok Durumu:
Ürün Kodu:
540757
Marka:
Bebelac
5,00TL 3,49TL

You save 1,51TL

Not yet rated Yorum Yap
Bebelac Sütlü Peynirli Pekmezli Kaşık Maması 125 gr

Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF bebeklerin yaşamının ilk 4 ayında, hatta mümkünse 6 ayında, su dahi almaksızın anne sütü ile beslenmesini önermektedir. Çünkü anne sütü bebeğin tüm biyolojik gereksinimlerini en iyi biçimde karşılayacak içeriğe sahiptir. Bu sayede de bebeğin sağlıklı gelişmesini büyümesini ve hastalıklardan korunmasına destek sağlar.

Ancak 6. aya kadar bebeğin tüm besin gereksinimlerini karşılayan anne sütü, 6. aydan sonra özellikle bebeğin enerji gereksinimi karşılamaya yetmeyebilir. Bu durumda devreye anne sütünün yanında verilen ek besinler girer. Bu aya kadar anne göğsünden veya biberondan beslenen bebek önce yarı katı daha sonra da katı gıdaları kaşıkla almaya başlar.

6. ayından itibaren bebeğinizi, onun artan enerji ihtiyacını karşılamak için anne sütünün veya devam sütünün yanında Bebelac kaşık mamalarıyla besleyebilirsiniz.

Bebeğin sabahları kahvaltıda pekmez yemesi ihtiyacı olan demirin önemli bir kısmını almasına yardım sağlayacaktır. Ayrıca pekmez sayesinde bebeğin kalsiyum, karbonhidrat ve potasyum açısından da zenginleşmesi sağlanabilir.

Peynir ise fermente bir süt ürünüdür ve yüksek protein ve kalsiyum içeriğine sahip olduğu için bebeklerin özellikle kemik ve diş gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir.
Peyir ve pekmezi devam sütüyle harmanlayarak 6 aydan büyük bebeklerin beslenmesine sunan Bebelac, içerdiği bu doyurucu karışımla bebeklerin eksiksiz bir kahvaltı yapmasını sağlar. Bebelac Sütlü Peynirli Pekmezli Kaşık Maması, ek gıdalara geçiş sürecinde bebeğinize ihtiyacı olan kaloriye kazandıracak, onun sağlıklı ve dengeli beslenmesine yardımcı olacaktır.

Share

Yorum Yap