kamelya.com, sağlık ürünleri, kamelya irtibat
<< Mama ve Ek Gıdalar
Evolvia Ürünleri
HiPP Organik Ürünleri
Milupa - Aptamil Ürünleri
Bebelac Ürünleri
Golden Goat Ürünleri
Humana Ürünleri
Vitasure Ürünleri
Similac Ürünleri
SMA Ürünleri
Mama Türleri
İçecekler
Atıştırmalıklar
kamelya.com, sağlık ürünleri
kamelya.com, sağlık ürünleri kamelya.com, sağlık ürünleri kamelya.com, sağlık ürünleri kamelya.com, sağlık ürünleri kamelya.com, sağlık ürünleri
Ana SayfaMama ve Ek GıdalarSimilac Ürünleri
Liste Seklinde Göster Katalog Seklinde Göster A´dan Z´ye Listele Ucuzdan Pahaliya Listele Sadece Stoktakileri Göster
Marka
Promosyonlu Tümü

Similac Ürünleri - Mamaları

similac  Anne sütü bebeklerin beslenmesinde kullanılabilecek en iyi besin kaynağıdır. Zira bağışıklık sisteminin düzgün şekilde gelişmesi ve gerekli besinlerin eksiksiz şekilde alınması anne sütü ile beslenmeden geçmektedir. Bu nedenle bebeklik çağı boyunca belirli bir süre mümkün olduğunca anne sütü ile beslenme gerçekleştirilmelidir. Fakat bazı durumlarda anne sütü yetersiz olabileceği gibi hiç de verilemeyebilmektedir. Bu durumda bebeklerin ihtiyaç duyduğu beslenme bir şekilde sağlanacaktır. İşte bu gibi durumlarda ortaya çıkan ihtiyacı karşılamak üzere bebek mamaları geliştirilmiştir. Çeşitli bebek mamaları firmaları bulunmakla birlikte bu alanda faaliyet gösteren markalardan biri de Similac mama firmasıdır.

  Similac mama, Abbott laboratuarları tarafından 7 yıllık AR-GE çalışması sonucunda, bebeklerin doğumdan itibaren ihtiyaç duydukları beslenme gereksinimlerini karşılamaktadır. Dünya çapında en çok tercih edilen bebek mamalarından biri olan similac mama, bebeklerin zihinsel gelişimini desteklemenin yanında güçlü kemik yapısına sahip olmayı ve sindirim sistemini geliştirmeyi de sağlamaktadır. Ayrıca anne sütünün sağladığı ve bebeklerin en çok ihtiyaç duydukları bağışıklık sistemi üzerinde de oldukça fazla etki sağlamaktadır.   Similac mamanın dünya çapında üreticisi konumunda bulunan Abbott firması insanların sağlıklı yaşam amaçlarına hizmet etmek için çaba göstermektedir. Bütün ürünlerinde, kullandıkları teknolojilerde, hizmet ettikleri pazarlarda ve çalışan elemanlarındaki çeşitliliğe değer veren Abbott, bütün bu bileşenleri ortak bir hedef yani insan sağlığı altında toplayarak hizmet vermeye çalışmaktadır. Abbott olarak yüksek standartlarda kaliteye, insan ilişkilerinde mükemmelliğe, dürüstlüğe, adalet ve güvenilirliğe adanmış bir çalışma politikası benimsenmiştir. Abbott tüm dünya çapında öncü durumda bulunduğu bebek ve erişkin beslenme ürünleri işini 2005 yılından itibaren Abbott Beslenme Uluslar arası ( ANI ) çatısı altında sürdürmektedir. ANI bebekler, çocuklar ve erişkinler için yenilikçi, güvenli ve etkili nütrisyon ürünleri sağlayıcısıdır. ANI, 40’ı aşkın ülkede, 4200 çalışanı, planlanmış ek kapasiteye sahip 5 üretim tesisi ile pediatrik ve tıbbi nütrisyon ürünleri markalarını uluslar arası düzeyde dağıtmakta ve pazarlamaktadır. 3 kıtadaki mükemmelliğe sahip AR-GE merkezleri ile, Abott tıp bilimindeki liderlik tarihi ile guru duymaktadır. ANI, çatısı altında bulunan binlerce bilim adamı ile ilerleme sağlayan ürünleri daha hızlı keşfetme yolunda ilerlemektedir. Araştırmaya dayalı tüketici görüşlerini kullanarak yerel pazarların gereksinimlerine ve tercihlerine uygun formülasyonlara sahip ürünler geliştirmektedir.

  Abbott çatısı altında geliştirilen similac ürünleri genel itibari ile sağladıkları yararları sıralamak gerekirse; immün sisteminin güçlenmesine destek olması, mental ve psiko motor gelişimi desteklemesi, kalsiyum emiliminin artmasını sağlayarak kemiklerdeki mineral içeriğinin yükseltmesi, anne sütü ile benzer dışkı kıvamı ve dışkılama sıklığı sağlaması gösterilebilmektedir.   Similac mama ürünleri Similac 1 ve Similac 2 olarak 2 çeşit üretilmektedir. Similac 1, başlangıç maması olarak değerlendirilmekte olup anne sütünün hiç kullanılamadığı bebeklerde ihtiyaç duyulan beslenme için geliştirilmiştir. Anne sütüne yakın olan yapısı sayesinde anne sütünden mahrum olan bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlayabilmelerine yardımcı olmaktadır. Demir ile zenginleştirilmiş yapıya sahip olan similac mama 1, doğumdan itibaren 6. ayın sonuna kadar kullanıma uygun bir üründür. Similac mama içeriğinde Dokosaheksaenoik asit (DHA) ve Arasidonik (AA) asit öncülleri içermektedir. Bir ölçek Similac mama 1 yaklaşık olarak 4.3 g tozdan oluşmaktadır. Granül yapısında olmayan Similac mama 1, tamamen toz yapısı sayesinde oldukça kolay hazırlanabilmektedir. Ayrıca nükleotidler ile zenginleştirilmiş bir yapıya sahiptir. Kaliteli ve güvenilir bir mama olan similac mama 1, bebeklerin ihtiyaç duydukları beslenme değerlerini fazlası ile karşılamaktadır.

  Bir diğer Similac mama çeşidi ise Similac mama 2’dir. Similac mama 2, 6. ayın sonundan itibaren kullanıma uygun bir üründür. Similac mama 1’in devamı niteliğinde olan Similac mama 2 özellikle fiziksel aktiviteleri artan bebeklerin gereksinim duydukları enerji ihtiyaçlarını karşılamanın yanında zihinsel gelişim adına da oldukça ciddi destek sağlamaktadır. Beyin gelişiminin bebekler için en hızlı olduğu 0-12 aylık dönemlerde, geliştirilmiş Omega3 ve Omega 6 esansiyel yağ asitleri içeriğine sahip olan Similac mama 2 oldukça önemli gelişim oluşturmaktadır. Bu sayede bebekler anne sütü ile sağlayacakları zihinsel ve fiziksel gelişimleri fazlası ile karşılayabilmektedirler. Bu özelliklerine ek olarak palm yağı içermeyen Similac mama 2, yüksek kalsiyum emilimi sağlayarak bebeklerin daha güçlü bir kemik yapısına sahip olmasını sağlamaktadır. Yine palma yağı içermemesi sayesinde sindirim kolaylığı oluşturan Similac 2, bebeklerde oldukça ciddi sorunlar teşkil eden kabızlık durumunu da ortadan kaldırmaktadır. Nükleotid ile zenginleştirilmiş olan Similac 2 sayesinde bebekler güçlü bağışıklık sistemine sahip olmakta ve daha az hastalığa yakalanmaktadır. Karbonhidrat kaynağı olarak tamamı ile laktoz içeren Similac mama 2, anne sütüne yakın, şekersiz tada sahiptir. Bu özelliği sayesinde şekerli tada alışmayan bebekler anne sütüne rahatlıkla devam edebilirler. Yani Similac mama kullanımı ile bebekler anne sütünü bırakmazlar.

  Similac mama nasıl hazırlanır şeklinde yöneltilen sorulara cevap verebilmek adına bilgi vermek gerekirse ilk olarak mama hazırlamada kullanılacak bütün malzemeler sabun ile iyice yıkanmalıdır. Ardından çalkalama işlemi gerçekleştirilmeli ve bütün ürünler yaklaşık 5 dakika kaynatılmalıdır. Devamında Similac mamanın hazırlanacağı tezgah iyice temizlenmelidir. Mama hazırlanma esnasında ise ayrı bir kapta mamanın hazırlanacağı su kaynatılmalıdır. Suyun soğuması beklendikten sonra biberona hazırlanmak istenen Similac mama miktarına yetecek kadar su koyulmalıdır. Biberondaki her 30 ml su için 1 ölçek Similac mama eklenmelidir. Similac mama su içerisinde tamamen çözülünceye kadar çalkalama işlemi gerçekleştirilmelidir. Son olarak hazırlanan mamanın sıcaklığı kontrol edilmeli ve bebeğin beslenmesi gerçekleştirilmelidir. Unutulmaması gereken husus; 1 saatten fazla bekleyen mamaları tüketmek yerine yeni mama hazırlanmalıdır.   Similac mama fiyatlarına bakmak gerekirse her üründe olduğu gibi değişik fiyatlara rastlamak mümkündür. Zira çeşitli internet sitelerinde alınan ürün sayısına bağlı olarak etkileyici kampanyalar bulunabilmektedir. www.kamelya.com sitesi de bunlardan biridir. Tek kutu similac mama fiyatları 400 gr için 12 TL civarında, 900 gr için 30 TL civarında iken 3 adet ürünün fiyatı 90 TL, 12 adet ürünün fiyatı 359 TL civarındadır. Ayrıca çoklu alımların yanında çeşitli hediyelere de rastlamak mümkündür. Bunların yanında birçok alışveriş merkezi, eczane ve çeşitli sağlık kurumlarında da similac mama çeşitleri satışı bulunmaktadır. Önemli olan Similac ürün çeşitlerini en uygun fiyata, güvenilir şekilde alabilmektir. Tüketici bu noktada kendi tercihi ile alışverişin gerçekleştirecektir.

  Similac mama çeşitleri olarak sadece bu iki ürünün bulunması bilmeyen tüketiciler için yetersiz olarak düşünülmekle beraber daha önceden similac mama kullananlar ürünlerin ne denli yeterli ve etkili olduklarını bilmektedirler. Özellikle internet üzerinden yapılacak araştırmalarda birçok Similac mama kullanan birçok ebeveyn, ürünler hakkında son derece olumlu yorumlarda bulunmaktadırlar. Tüketici olarak Similac mama ürünleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler internet üzerinden similac mama kullanan var mı şeklinde yapacakları aramalar sonucu istedikleri bilgilere ulaşabilmektedirler. Özellikle çeşitli forum siteleri ve güncel mecmuaların dijital yayınları bu alanlarda oldukça önemli bilgi kaynakları olarak gösterilebilmektedirler.


Similac 2 Biberon Mamasi 400 gr Son Kullanma Tarihi: Ocak 2015
Similac

Similac 2 Biberon Mamasi 400 gr Son Kullanma Tarihi: Ocak 2015


Piyasada :29,90 TL
KDV Dahil :15,50 TL
Tükendi
Similac 1 Biberon Mamasi 400 gr Son Kullanma Tarihi: Kasım 2014
Similac

Similac 1 Biberon Mamasi 400 gr Son Kullanma Tarihi: Kasım 2014


Piyasada :29,90 TL
KDV Dahil :15,50 TL
Tükendi
bkmexpress
Yenilikleri Takip Edin :
kart E-Ticaret
Kamelya Itriyat Ürünleri Pazarlama
ve Bilişim Teknolojileri Ticaret Ltd. Şti.
Cumhuriyet Mah. Ergenekon Cad.
Bilgiç Sk. No:1- B3 ŞİŞLİ - İSTANBUL
Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik Üye Girişi Şifre Hatırlatma Sipariş İşlemleri Sipariş İzleme Sipariş Yardım Formu Ödeme Bildirim Formu Alışveriş İşlemleri Alışveriş Sepeti Alışveriş Listesi Alarm Listesi Yardım İade ve İptal Koşulları Sık Sorulan Sorular Para Puanlar Online Ödeme Formu Site Haritası Kamelya.com Hakkımızda Hesap Numaralarımız İletişim
Sitemizde satılan ürünlerin tamamı firmamızın güvencesi altındadır. Reçete ile verilmesi zorunlu olan hiçbir ürün sitemizde satılmaz.
Kamelya ismi Firmamızın tescilli markasıdır.
Copyright 2013 © kamelya.com Tüm Hakları kamelya.com´a ait olup içerik ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.